EGED, COVID-19 Acil Destek Fonu tarafından desteklenecek

Eğitimde Görme Engelliler Derneği (EGED), Sivil Toplum için Destek Vakfı'nın yürüttüğü COVID-19 Acil Destek Fonu tarafından desteklenmeye hak kazandı.
Sivil Toplum İçin Destek Vakfı, COVID-19 salgını ekseninde yaşanan gelişmeler sonrasında kısa vadede STK’ların ayakta kalmasına destek olmak amacıyla COVID-19 Acil Destek Fonunu hayata geçirdi. EGED, son 3 yılda Vakıftan hibe desteği alan STK'ların başvuru hakkına sahip olduğu bu fondan destek alacak.
Destek kapsamında görme engelliler ve eğitim ekseninde, COVİD-19 sürecini de kapsayan görsel ve sesli içerikler geliştirebilmeyi kolaylaştıran araçlar temin edilecek ve kaynaklar üretilecek. Hedef kitlemizin kişisel gelişimlerine katkı sağlayan ve karşılaşılan sorunları saptamaya yönelik farklı temalarda online etkinlikler düzenlenecek. Ayrıca 4 ay boyunca çalışma ofisimizin zorunlu giderleri karşılanacak.
EGED Başkanı Emre Taşgın, alınan destek hakkında; "COVID-19 Acil Destek Fonu sayesinde daha nitelikli görsel ve sesli materyaller üreterek alanımıza katkı sağlayabilecek, online etkinlikler düzenleyebileceğiz. Ayrıca çalışma ofisimizin zorunlu giderlerinin bir süreliğine de olsa karşılanması bizi rahatlatan bir gelişme. EGED, beklenmeyen bu olağandışı sürece hızlı şekilde ayak uydurabilmiş ve dönemin şartlarına göre refleks gösterebilmiş bir sivil toplum kuruluşu. Bu şekilde devam edebilmemiz ve engellilerin kazanılmış haklarını kaybetme riskiyle mücadele yürütebilmemiz için aldığımız desteği çok önemli ve değerli buluyoruz" sözlerini kaydetti.

kategori: 
Fotoğraflar: 
Sivil Toplum için Destek Vakfı logosu