EGED'in Coronavirüs tedbirleri ve online etkinlik düzenleme çağrısı!

Değerli EGED üye ve takipçileri,

Bilindiği üzere küresel çapta etkili olan ve ülkemizde de her geçen gün vakaların arttığı Coronavirüs nedeniyle birçok tedbir alındı. EGED olarak kurumsal şekilde bizi ilgilendiren tedbirlerden en önemlisi, İçişleri Bakanlığı'nın sivil toplum kuruluşlarının eğitimler dâhil insanları toplu olarak bir araya getiren her türlü toplantı ve faaliyetlerinin ertelenmesi yönündeki genelgesi oldu.

EGED, online ortamda kitlelerin bir araya gelmesi sonucu oluşmuş bir dernek. Dolayısıyla bu döneme adapte olmak EGED için zor olmayacak.

Biz Coronavirüs vakalarının ülkemizde görülmesi ve ilgili kurumların aldığı tedbirlere paralel olarak şu konulara odaklandık:
-Mart ve Nisan aylarında Tek başına ve ortak kurumlarla gerçekleştireceğimiz yerel faaliyetleri erteledik.
-Çalışma ofisimizi belirsiz bir zamana kadar kapattık. Artık tamamen evlerimizden çalışıyoruz.
- 18 Mart 2020 çarşamba akşamı Uzaktan Eğitim Akademisi bünyesinde Coronavirüs bilgilendirme toplantısı düzenledik. Böylelikle üye ve takipçilerimizin merak ettiği sorular yetkili bir ağızdan yanıt bulmuş oldu.
-Coronavirüs hakkındaki bilgilerin erişilebilir olarak sunulması için girişimlerde bulunuyoruz. Bu şekilde oluşturulan içerikleri sosyal medya hesaplarımızda paylaştık ve buna devam ediyoruz.
-Gelecek haftadan itibaren ilk ve ortaöğretim kademelerinde EBA'dan uzaktan eğitimlerin yapılmaya başlanması kararı üzerine, sistemin görme engelli kullanıcılar için ne kadar hazır olduğunu incelemeye ve Bakanlık yetkilileriyle bu konuda temas halinde olmaya devam ediyoruz.
-Kurum içi etkileşimi arttırıcı toplantı ve etkinlikler planlıyoruz.
-Uzaktan Eğitim Akademisi TeamTalk sunucusu bünyesinde söyleşi, seminer, eğlence vebenzeri formatlarda daha fazla etkinlik planlıyoruz. Ayrıca sizlerden gelen etkinlik düzenleme ve etkinlik taleplerini almak için bir web sayfası oluşturduk. www.eged.org/uzaktanetkinlik adresindeki formlardan dilediğinizi doldurabilirsiniz. İletişim, Etkinlik ve Farkındalık Komisyonumuz ile Uzaktan Eğitim Akademisi Yürütme Kurulumuz, ivedilikle bu formları değerlendirecek. Düzenleme imkanı bulduğumuz etkinlikler ilk fırsatta organize edilecek ve tüm paylaşım ağlarımızdan duyurulacak.
Etkinlik gerçekleştirmek ve etkinlik talep etmek için www.eged.org/uzaktanetkinlik adresinde bulunan formlardan istediğinizi doldurmanızı bekliyoruz.

Okullar ve üniversiteler eğitime ara verdi. Kamu kurumlarında çalışan engelli personel ise idari izinli. Bu durumu bir araya gelebilmemiz için bir fırsat olarak değerlendirip, dayanışmayla birbirimize moral aşılayıp, #EvdeKalTürkiye sloganıyla hareket edelim. Uzmanlardan gelen tavsiyelere uyalım.
Coronavirüs, değişimi birlikte gerçekleştirme motivasyonumuza zarar vermesin...

kategori: