Bağımsız ve erişilebilir tatil deneyimleri başlıklı 33. aylık online değerlendirme toplantısı ses kaydı

Bağımsız ve erişilebilir tatil deneyimleri başlıklı 33. aylık online değerlendirme toplantımız, bayram tatilinin başlangıç günü olan 31 Mayıs 2019 Cuma akşamı, EGED - Uzaktan Eğitim Akademisi TeamTalk sunucularında yapıldı.
Toplantıda ilk olarak İbrahim Elibal, yurtdışı tatil deneyimleri hakkında bilgi verdi. Elibal pasaport ve vize alma sürecinden yurtdışında gerek duyulduğu takdirde Türkiye için hangi iletişim kanallarının kullanılabileceğine, konaklama alternatiflerinden yerli halkla geliştirilebilecek diyalog süreçlerine kadar önemli bilgiler verdi. Daha sonra Skare ekibinden Seben Ayşe Dayı ve Serim Berke Yarar, otostopla tatil deneyimlerini anlattılar. Onların ardından söz alan Herkes İçin Turizm Derneği Başkanı Ali Aydoğmuş, dernek olarak turizm alanında yaptıkları çalışmalara ve karşılaşılan sorunlara değindi ve deniz ağırlıklı tatillerde yararlanılabilecek bazı tavsiyeler paylaştı. Devamında farklı bir tatil deneyimine geldi sıra. Oğuzhan Al bir kör olarak doğayla baş başa nasıl kamp yapılabileceğini kendi deneyimerine dayanarak heyecanla anlattı. Son olarak ise Emre Taşgın, tatile hazırlık ve tatil esnasında teknolojiden nasıl yararlanılabildiğini ve kültürel gezileri kolaylaştırabilmek adına neler yapılabileceği üzerine kendi tecrübelerini paylaştı.
Toplantı, konuşmaların ardından soru cevap şeklinde ve katılımcıların deneyimleriyle ilerledi.
Toplantı ses kaydına mp3 formatında erişmek için tıklayın
Siz de aylık online değerlendirme toplantılarımızda konuşulmasını istediğiniz bir konuda gündem önerisinde bulunmak için, gündem öneri formunu kullanabilirsiniz
Gündem önerin, konuşalım!