Benimle Birlikte Engelsiz Üniversite Projesi 2. ana toplantısı yapıldı

Eğitimde Görme Engelliler Derneği tarafından yürütülen ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından K-3 Yapılandırılmış Diyalog Politika Reformuna Katkı kapsamında desteklenen “Benimle Birlikte Engelsiz Üniversite” projesinin 2. ana toplantısı, 3 - 4 Mayıs 2019 tarihlerinde Ankara'da yapıldı.
Toplantının 1. gününde ilk olarak daha önceki proje etkinliklerine katılan üniversite öğrencileri, öğrenim gördükleri kampüslerde karşılaşılan erişilebilirlik sorunlarına dair yaptıkları izleme faaliyetlerinin sonuçlarını paylaştılar. Bu oturumda ayrıca, projenin ilk toplantısında birlikte oluşturdukları erişilebilirlik gözlem formunun olumlu ve geliştirilmesi gereken yönleri de değerlendirildi. Öğleden sonra ise Toplumsal Haklar ve Araştırmalar Derneği'nden Süleyman Akbulut, savunuculuk faaliyetlerinde politika belgesinin önemine değinen bir sunum gerçekleştirdi.
Toplantının 2. gününde ilk olarak politika belgesinde hangi konuların yer alacağı bir istasyon çalışması yoluyla ele alındı. Öğleden sonra ise Sivil Toplum Geliştirme Merkezi'nden Özgür Mehmet Kütküt, savunuculuk çalışmalarında kampanya yönetimi üzerine bir sunum gerçekleştirdi.
Toplantımız, sonuç ve değerlendirme oturumunun ardından katılımcılarımızdan Onur Ulualp'in kanun dinletisiyle sona erdi.

kategori: 
Fotoğraflar: