Görme engelli öğretmenlere yönelik hizmetiçi eğitim kursları başladı

Görme engelli öğretmenlere yönelik hizmetiçi eğitim kursları, EGED - Uzaktan Eğitim Akademisi TeamTalk sunucularında başladı.

Görme engelli öğretmenlerin yasal haklarının anlatıldığı ilk ders, 26 Şubat 2019 pazartesi tarihinde yapıldı. Kurs sorumlusu İsmail Çevikbaş şu bilgileri verdi:
"Kursumuza çeşitli illerden ve farklı branşlardan 48 görme engelli öğretmen başvuruda bulundu. Burada amacımız görme engelli öğretmenlerin daha erişilebilir şartlarda kmesleğini yapabilmesi için bilgi ve deneyim paylaşımını sağlamak. Kursumuza devamlı katılan arkadaşlarımıza katılım belgesi verilecek. Böyle bir çalışma daha önce gerçekleşmediği için bu faaliyet bir ilk oluyor."

Eğitimin temel konuları: İletişim ve teknik bilgiler

Eğitimde ele alınacak konulara da değinen Çevikbaş; "Kurslarımız haftada iki gün gerçekleşiyor. Bir gün sınıf yönetimi, idare ve velilerle ilişkiler, yasal haklar gibi daha çok iletişime yönelik başlıklar işlenirken; başka bir gün ise E-Okul, EBA, MEBBİS gibi kullanılan sistemelere dair teknik bilgiler sunuluyor. Ayrıca tüm görme engelli öğretmenlere açık olan zümre toplantılarımız da yapılıyor. Bu toplantıların amacı ise branş bazında bilgi ve tecrübe aktarımını sağlamak" diyerek sözlerini sonlandırdı.

İlgili Alanlar: