Sesli Soru Bankası Projesi Tanıtım Toplantısına Davet

Kredi Kayıt Bürosu’nun, üniversite öğrencilerinin sosyal sorumluluk konularındaki farkındalıklarını ve toplumsal sorunlara karşı duyarlılıklarını artırmak amacıyla başlattığı, yoğun ilgi gören “Hayal Edin Gerçekleştirelim” yarışmasının 2016 yılı Eğitim kategorisi birincisi Sesli Soru Bankası projesi, Kredi Kayıt Bürosu öncülüğünde, Eğitimde Görme Engelliler Derneği ve İstanbul Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı Engelsiz Bilgi Merkezi ortaklığıyla hayata geçiriliyor.
Engelli bireylerin üretim toplumuna dâhil olabilmeleri için fırsat eşitliğine dayalı kişisel, mesleki ve akademik eğitim programları oluşturmayı hedefleyen projenin ilk fazında son 40 yılın çıkmış sorularından oluşan 1.600 soruluk 10 adet YGS testi 2 bini aşkın görme engelli öğrenciye ulaştırılmak üzere seslendirildi. Projenin ikinci faz çalışmaları devam ederken kaynakların sürdürülebilir bir şekilde havuza dâhil edilmesi hedefleniyor. 12 Ocak 2017 Perşembe günü İstanbul Üniversitesi Doktora Salonu’nda İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, Kredi Kayıt Bürosu Genel Müdürü Kasım Akdeniz, İstanbul Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı, Engelsiz Bilgi Merkezi (İÜ KDDB EBM) Daire Başkanı Dr. Pervin Bezirci, Eğitimde Görme Engelliler Derneği (EGED) Başkanı ve aynı zamanda proje fikrinin sahibi Emre Taşgın’ın da katılacağı bir toplantıyla proje detaylarını ve ileri dönem hedeflerini paylaşacağımız bu özel ve anlamlı günde sizi de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Tarih: 12 Ocak 2017, Perşembe
Yer: İstanbul Üniversitesi Doktora Salonu, İstanbul Üniversitesi Merkez Kampüsü
34452 Beyazıt/Fatih-İstanbul

PROGRAM

10.00- 10.30 Kayıt & Kahve
10.30 – 12.00 Sunum & Konuşmalar
list of 4 items nesting level 3
 EGED Başkanı, proje sahibi öğrenci Emre Taşgın
 İstanbul Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı, Engelsiz Bilgi Merkezi (İÜ KDDB EBM) Daire Başkanı Dr. Pervin Bezirci
 Kredi Kayıt Bürosu Genel Müdürü Kasım Akdeniz
 İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak

kategori: