Teröre lanet, geleceğe umut mesajı!

5 Ayda üçüncü defa büyük bir acı yaşıyor Başkent Ankara. 5 Ayda üçüncü defa sevdiklerimizden bir "iyiyim" cümlesini duymak için sarıldık telefonlara. Öyle ki, sosyal medya platformu Facebook bile güvende olduğumuzu bildirebileceğimiz bir uygulama oluşturdu, mesaj iletebilelim diye dışarıya.

Bu süre içerisinde yapılan saldırılarda; resmi açıklamalara göre, 200'e yakın canımızı yitirdik. Bizler, bulunduğumuz bütün platformlarda farklılıkların bir arada yaşamaya engel olmadığını haykırsak da, ansızın terörü her defasında biraz daha yakınımızda buluveriyoruz. Bu defa 13 Mart 2016 tarihinde, Ankara'nın kalbi Kızılay'da, Güvenpark civarında, tam otobüs duraklarının önünde, bombalı aracın patlaması sonucu saçıldık her bir tarafa. Kimimiz dakikalarla kurtuldu faciadan, kimilerimiz ise yakınlarını yitirdi saniyeler içinde. İlk şoku atlattıktan sonra öğrendik ki, derneğimiz ofisinin bulunduğu binada da hasar meydana gelmiş, ofisimiz kullanılamaz olmuş. İnsanca yaşayabilmek için plan yaptığımız, projeler ürettiğimiz ofisimiz yaşanılamaz hale gelmiş. Etraftaki binalardan yağmur gibi cam kırıkları dökülüyormuş aşağıya.

Bu coğrafya geçmişten bugüne çok büyük acılara ev sahipliği yaptı. Barış için çok kanlar döküldü. Ancak tarih boyunca bir arada yaşamak isteyenler, farklılıkları zenginlik olarak görenler de daima var olmaya devam ettiler. Bugün de bizler bu arzumuzu dile getirmekle ve bunu sağlamaya gayret göstermeye devam etmekle görevli bir nesiliz.

Eğitimde Görme Engelliler Derneği olarak; bu ve her türlü insanlık dışı saldırıyı lanetliyoruz. Ama biliyoruz ki; bunun ötesinde, umudumuzu kaybetmeden, aydınlık bir yarın için, bir arada, huzur ve barışı tesis etmek adına mücadele etmeye devam etmemiz gerekiyor. Daha da önemlisi, bu saldırılar, yaşadığımız bunca acı, bizi asla bu gayemizden vazgeçirmemeli, birbirimize daha sıkı sarılmamızı, tek vücut olabilmemizi sağlamalı.

Hep birlikte, barış dolu günler inşa edebilmek umuduyla...
Patlama sonrası ofisimizden fotoğraflar için tıklayın

kategori: 
İlgili Alanlar: