Fatih Projesi'nden görme engellilerin yararlanmalarına ilişkin dilekçe örnekleri

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen Fatih Projesi, gerek Eğitimde Görme Engelliler Derneği olarak bizlerin, gerekse diğer sivil toplum kuruluşlarının girişimlerine rağmen halen görme engelli öğrenci ve öğretmenlerin erişimine uygun değildir. Bu nedenle binlerce görme engelli öğrenci ve öğretmen mağdur olmaktadır. Oysa ki yasal mevzuat eğitimde engelli bireyler için gerekli tedbirlerin alınmasını şart koşmaktadır. Yasal mevzuatın uygulamaya geçmesi ise, doğrudan sorundan mağdur olan görme engelli öğrencilere, görme engelli öğretmenlere, görme engelli çocuğu bulunan velilere ve görme engelli öğrencisi bulunan öğretmenlere düşmektedir.
Vereceğiniz bir dilekçeyle, Fatih Projesinin görme engelli öğrencilere ve öğretmenlere de ulaşmasına destek olabilirsiniz.
Unutmayın; dilekçe hakkı, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak taleplerimizi iletebileceğimiz yasal bir yoldur.
Ve; değişim, ancak ve ancak, birlikte gerçekleşir!

Aşağıdaki dilekçelerden kendinize uygun olanı gerekli düzenlemeleri yaparak açıklandığı biçimde gönderebilirsiniz:

Görme engelli öğrenciler için dilekçe örneği

Görme engelli öğrenciler; Fatih Projesi kapsamında dağıtımı yapılan tablet bilgisayarı, Eğitimde Bilişim Ağında (EBA) bulunan içerikleri ve Z-Kitapları gerekli erişilebilirlik düzenlemeleri sağlanmadığı için kullanamadığını, bu yüzden dersleri takip etmekte ve verilen ödevleri yapmakta zorlandığını ifade eden bir dilekçeyi, BİMER (Başbakanlık İletişim Merkezi) veya BİMER 150 nolu telefon aracılığıyla gönderebilirler.
Örnek dilekçedeki boşlukların dilekçeyi dolduran kişinin bilgileriyle doldurulması gerekmektedir. BİMER'den başvuru yaparken başvuru tipi olarak "istek" seçeneği işaretlenebilir.
Görme engelli öğrencilere dair dilekçe örneğini indirmek için tıklayın

Görme engelli çocuğu bulunan veliler için dilekçe örneği

Görme engelli çocuğu bulunan veliler; Fatih Projesi kapsamında dağıtımı yapılan tablet bilgisayarı, Eğitimde Bilişim Ağında (EBA) bulunan içerikleri ve Z-Kitapları gerekli erişilebilirlik düzenlemeleri sağlanmadığı için çocuklarının kullanamadığını, bu yüzden dersleri takip etmekte ve verilen ödevleri yapmakta zorlandığını ifade eden bir dilekçeyi, BİMER (Başbakanlık İletişim Merkezi) veya BİMER 150 nolu telefon aracılığıyla gönderebilirler.
Örnek dilekçedeki boşlukların dilekçeyi dolduran kişinin bilgileriyle doldurulması gerekmektedir. BİMER'den başvuru yaparken başvuru tipi olarak "istek" seçeneği işaretlenebilir.
Görme engelli çocuğu bulunan velilere dair dilekçe örneğini indirmek için tıklayın

Görme engelli öğretmenler için dilekçe örneği

Görme engelli öğretmenler; Fatih Projesi kapsamında dağıtımı yapılan tablet bilgisayarı, akıllı tahtaları, Eğitimde Bilişim Ağında (EBA) bulunan içerikleri ve Z-Kitapları, gerekli erişilebilirlik düzenlemeleri sağlanmadığı için kullanamadıklarını, bu nedenle de dersleri bahsi geçen dijital araçlarla yürütmekte zorlandıklarını ifade eden bir dilekçeyi, görev yaptıkları okul müdürlüğü aracılığıyla gönderebilirler.
Örnek dilekçedeki boşlukların dilekçeyi dolduran kişinin bilgileriyle doldurulması gerekmektedir.
Görme engelli öğretmenlere dair dilekçe örneğini indirmek için tıklayın

Görme engelli öğrencisi bulunan öğretmen için dilekçe örneği

Görme engelli öğrencisi bulunan öğretmenler; Fatih Projesi kapsamında dağıtımı yapılan tablet bilgisayarı, Eğitimde Bilişim Ağında (EBA) bulunan içerikleri ve Z-Kitapları, gerekli erişilebilirlik düzenlemeleri sağlanmadığı için öğrencilerinin kullanamadığını, bu nedenle de dersleri takip etmekte ve verilen ödevleri yapmakta zorlandıklarını ifade eden bir dilekçeyi, görev yaptıkları okul müdürlüğü aracılığıyla gönderebilirler.
Örnek dilekçedeki boşlukların dilekçeyi dolduran kişinin bilgileriyle doldurulması gerekmektedir.
Görme engelli öğrencisi bulunan öğretmenlere dair dilekçe örneğini indirmek için tıklayın

BİMER üzerinden nasıl dilekçe gönderilir?

Dilekçelerinizi Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) üzerinden göndermek isterseniz, erişilebilir olarak nasıl yeni başvuru yapılabileceğine dair yazılı anlatımı okuyabilirsiniz