İstanbul'da Görme engelli öğretmenlere yönelik yaratıcı Drama İle Etkili İletişim Becerileri Atölyesi

Etkinlik: Görme engelli öğretmenlere yönelik yaratıcı Drama İle Etkili İletişim Becerileri Atölyesi, İstanbul
Tarih: 13 Nisan cumartesi, 11.00-13.00
Yer: Başvurusu kabul edilen kişilerle paylaşılacaktır.

Hakkında

İletişim, dünyamızın sınırlarını genişletir. Etkili iletişim; hem kendimizle, hem de çevremizle olan ilişkimizi zenginleştirir. Etkili iletişim becerilerini geliştirmek, yaşam kalitemizi de geliştirmeye katkı sağlar.
Eğitimde yaratıcı drama, iletişim becerilerini geliştirmek için bire bir etkili bir eğitim yöntemidir. Çünkü yaratıcı drama, bedeni ve duyuları harekete geçiren, katılımcıların eğitim sürecinin aktif olarak bir parçası oldukları ve yaşayarak öğrenebilme fırsatı buldukları bir öğrenme ortamı sağlar.
Görmeyenler için tasarlanan bu iki saatlik çalışmamızda; iletişim konusunda farklı etkinlikler, grup çalışmaları ve uygulamalar yoluyla, konu hakkındaki farkındalığımızı birlikte geliştireceğiz.
Sizleri, yaparak ve yaşayarak öğrenme fırsatı bulacağınız, Yaratıcı Drama ile Etkili İletişim Becerileri Atölyemize davet ediyoruz.
Eğitmen: Mustafa Eroğlu
(Deneyimli Yetişkin Eğitmeni/Yaratıcı Drama Lideri/Profesyonel Akredite Koç)

Mustafa Eroğlu Kimdir?

Eğitmen Mustafa Eroğlu, “Görme Engellilerin Yaratıcı Temel İletişim Becerilerinin Yaratıcı Drama Yöntemiyle Geliştirilmesi” konulu tez ve uygulama projesini 2012 yılında tamamlamıştır. Proje konusundaki uygulama çalışmasını, Emirgan Altı Nokta Körler Vakfı Rehabilitasyon Merkezinde gerçekleştirmiş olup, İstanbul’daki sivil toplum örgütü Gözder ile Bakırköy Belediyesinin desteğiyle bu konudaki ikinci uzun soluklu projesini yapmıştır. Davet edildiği Uluslararası Engelsiz İzmir Kongresinde de bu atölye çalışmasını yürüten Mustafa Eroğlu, EGED ile işbirliği yapmaktadır.
Söz konusu atölyemize katılmak isteyen kişilerin, bu sayfada bulunan başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. Kontenjan 12 kişiyle sınırlı olduğundan, başvurular tarih sırasına göre değerlendirilecektir.
Eğer atölyemize katılmak istiyorsanız, hemen formu doldurun!

kategori: 
CAPTCHA
Bu soru sizin gerçek bir kişi olduğunuzu kanıtlamak ve site güvenliğini sağlamak amacıyla sorulmaktadır.
8 + 12 =
Lütfen yukarıdaki matematik işleminin sonucunu yazınız. Örneğin, 1+3 işleminin sonucu olarak kutucuğa 4 yazmalısınız.