YKS hazırlık kursu gönüllü öğretmenlerini bekliyor!

Eğitimde Görme Engelliler Derneği, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi, 2022 - 2023 eğitim öğretim yılında da Uzaktan Eğitim Akademisi Projesi kapsamında Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) kursu düzenliyor. Tamamen EGED'in öz kaynaklarıyla yürütülen projemizde düzenlenecek YKS kursu için gönüllü eğitimciler aranıyor.
Üniversite sınavlarına hazırlık sürecinde, görme engelli öğrenciler hem kaynak temini hem de destek eğitimi hususunda çeşitli sorunlar yaşayabiliyor. Uzaktan Eğitim Akademisi adlı projemiz kapsamında, internet imkanına sahip öğrencilere, erişilebilir kaynak sunmak, öğrencilerin derslerine katkıda bulunmak ve hazırlık süreçlerini kolaylaştırmak istiyoruz. Bu yüzden gönüllü öğretici arkadaşlarımıza ihtiyaç duyuyoruz.
Geçtiğimiz yıllarda düzenlediğimiz eğitimlerimizden faydalanan birçok görme engelli öğrenciden kimi mezun oldu, Bazıları ise hâlâ çeşitli üniversitelerde eğitimlerine devam ediyor.
Bu yıl üniversite sınavlarına hazırlanan yeni öğrencilerin hayatlarını birlikte değiştirmemize katkıda bulunmak isterseniz, YKS hazırlık kurslarımızda gönüllü olarak görev alabilirsiniz.
Gönüllü öğretmen olarak projemize katılmak isteyen arkadaşlarımızda; ders verecekleri alana hakim bulunmak, üniversite öğrencisi, mezunu veya öğretmenlik mesleğini yapıyor olmak ve mümkün olduğunca sürekli katılım sağlamak özelliklerini arıyoruz. Olası teknik sorun ya da başka aksilikler nedeniyle derslerin aksamaması açısından her dersten tek öğretmen yerine birkaç öğretmenimizin olmasını arzu ediyoruz. Ayrıca bir alanda birkaç gönüllünün olmasının, konu anlatımı dışında, örnek soru kaynaklarını zenginleştirmemizi kolaylaştıracağını düşünüyoruz.
Görme engelli bir öğrenciyle deneyiminiz olmasa bile bize destek olabilirsiniz. Konu anlatmak kadar, öğrencilerle etkileşimli olarak soru çözmek, güncel soru tiplerine göre hazırlanmış soru kaynakları ya da denemeler seslendirmek de görme engelli arkadaşlarımızın bu süreci başarıyla geçirmeleri için büyük fayda sağlayacaktır.
Dersler, Google Meet uygulaması aracılığıyla gerçekleşecek. Uygulamayı hem bilgisayarınızda, hem de akıllı cihazlarınızda kullanabilirsiniz. Karşılaşacağınız olası teknik bir sorun olursa, koordinasyon ekibimizden destek alabileceksiniz.
Google Meet hakkında detayları ve kullanım yönergesini okuyun
Haydi; değişimi birlikte gerçekleştirelim!
Aşağıdaki form aracılığıyla ileteceğiniz başvurunuz Uzaktan Eğitim Komisyonu tarafından değerlendirildikten sonra size geri dönüş yapılacaktır.
Formdaki zorunlu alanlar * (yıldız) işaretiyle belirtilmiştir.
Form sosyal medya bağlantılarının altında yer almaktadır.

İlgili Alanlar: